İnstagram Hikaye Özelliği Ne Zaman Başladı?

2010 yılında Instagram’ın kurulmasından sonra 2012 yılı itibariyle Facebook’un satın aldığı uygulama daha popüler bir hale gelmiştir.Bu dönemden sonra Instagram’da video paylaşımı ve fotoğraf paylaşımı çok popüler bir eğlence oluşturmaya başlamıştır. Bu dönemlerde Instagram’da hikaye uygulaması bulunmamasına rağmen daha sonradan farklı uygulamalardan esinlenerek bu uygulama oluşturulmuştur. İlk defa 2016 yılının Ağustos ayında instagram hikaye özelliği uygulamaya eklenmiş ve uygulamanın kullanım oranına çok büyük bir katkı sağlamıştır. Facebook bu işlemi farklı uygulamalarda da sağlasa da Instagram’da olduğu kadar büyük bir popülerlik elde edilmemiştir. Hikaye özelliği ile insanlar anlık olarak içlerinden geçen her şeyi aktarmış ve bu sayede daha samimi bir kullanım elde etmişlerdir.

İnstagram Hikaye Özelliği Neler Sağlıyor?

Her Instagram kullanıcısının üst kısımda yer alan hikayelerde takip ettikleri kişileri görme imkanı bulunmaktadır. Bu noktada sadece takip ettiğiniz kişilerle ilgili hikayeleri değil yaklaşık olarak her 5 ya da 6 hikaye de bir reklam paylaşımlarını da görebiliyorsunuz. Herhangi bir fotoğraf veya video üzerinde farklı etiketlemeler, metinler ve emojiler gibi bir çok eklenti yaparak hikayelerinizi renklendirebilirsiniz. Kullanıcıların merak ettiği ana noktalardan birisi de instagram hikaye özelliği için sıralamanın nasıl yapıldığıdır. Birçok kişi bu sıralamanın profil görüntüleme sıklığı ile alakalı olduğunu düşünse de aslında bu sıralama algoritması net olarak bilinmiyor. Örneğin, takip ettiğiniz bir kişinin hikayesi 24 saat süreyle profilinde görünüyor ve izleyen kişilerin sıralı listesi görülebiliyor. Tahminen birçok kullanıcı tarafından en çok ziyaret edilen kullanıcıların hikayelerinin liste başına geçmiş olduğu düşünülüyor.

İnstagram Hikaye Özelliği İle Senaryo Oluşturma

Instagram’ın en popüler özelliklerinden biri olan instagram hikaye özelliği sayesinde sıralı bir şekilde hazırladığınız görseller ve videolar birbirine eklenerek bir senaryo oluşturulabilir. Eski dönemlerde kısa bir video ve filmin montajlanarak YouTube ya da Facebook’a eklenmesi yerine insanlar çok daha ilgi çekici bir yöntem olarak hikaye özelliğini kullanıyor. Her story paylaşımı bir parçayı oluşturacak şekilde bir video parçaları peş peşe eklenerek bir senaryo oluşturma işlemi sağlanabiliyor.

Mesajını Ekle

Güvenli Ödeme

Baysosyal' de tüm bağlantılar 256 bit şifreleme teknolojisi kullanan Comodo SSL sertifikalı https güvenlik protokolü ile şifrelenmiştir. Tüm bilgileriniz korunur ve 3. şahısların eline geçmez. Kredi kartınızla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Düşüşler Hakkında Uyarı

Tüm hizmetlerde sayı olarak düşüşler yaşanabilir. Bunun nedeni ; aktif kullanıcıların takipten çıkması, takip eden kullanıcıların hesaplarının kapanması/silinmesi, instagram güncellemelerinden kaynaklı yaşanan kayıplar vb.. olarak sıralanabilir. Hizmet alan her kişi düşüşlerin yaşanabileceğini anlamış ve kabul etmiş sayılır. Baysosyal kesinlikle bu konuda sorumlu tutulamaz.

Faturanız Hazır

Baysosyal kurumsal bir firma olarak hizmet vermektedir ve vergi mükellefidir. Her satın alma işleminizde faturanız kesilir. Talep etmeniz durumunda kargo ile adresinize gönderilir. Çok yakında E-fatura ile hızlı ve daha kolay faturanıza ulaşma imkanı sağlayacağız.

Son instagram güncellemesi bu tarz hizmetleri engellemek adına çok büyük çapta olduğundan takipçi - beğeni servislerinin büyük kısmı iptal olmuştur. Sorunsuz gönderim yapabilen servislerin maliyetleri bizim açımızdan da çok yükseldiğinden FİYATLARI ARTIRMAK zorunda kaldık. Tüm müşterilerimize duyurulur. Tabi ki Hızlı ve Eksiksiz gönderilmeye devam ediyor. Kapat

X
Yeni Sipariş